موها چگونه رشد می کنند؟

موها چگونه رشد می کنند؟ این سوال یکی از مسئله هایی می باشد که برای کسانی که قصد انجام کاشت مو دارند پیش می آید ، ما اول رشد کلی را توضیح می دهیم.

موها چگونه رشد می کنند؟
موها چگونه رشد می کنند؟

موها چگونه رشد می کنند؟

موهای سالم در ۳ مرحله تولید می شوند که شامل بدنه ی مو ریشه ی مو و غدد مو هستند.

موها در مرحله ی آناژن از فلیکول یا غدد مو شروع به رشد می کنند که این رشد به مدت ۳ سال می تواند طول بکشد و ادامه داشته باشد با بلند شدن مو و شکل گرفتن مو ، ریشه وارد مرحله ای به نام کاتاژن می شود که غدد مو از ساقه جدا شده و رشد مو متوقف می شود این مرحله بین ۲الی ۳ هفته به طول می انجامد و موها وارد مرحله ی جدیدی به نام تلوژن می شوند .

این مرحله به نام مرحله ی غیر فعالی مو معروف است که موها در این مرحله به مدت ۳ ماه وارد فاز استراحت یا خواب می شوند.

در این مرحله ریزش مو ها روزانه به تعداد ۱۰۰ الی ۱۵۰ تار مو امری طبیعی است .

زمانی که بر اثر عوامل تاثیر گذار بر ریزش مو (استرس، کم کاری تیروئد،وزرش های سنگین ،…..) موها دچار ریزش می شوند و سلامتی مو ها کم می شود غدد منقبض شده و در نتیجه بدنه ی مو کوچکتر و نازکتر می شود.

بیش از این که غدد مو قابلیت تولید مو را از دست بدهند ممکن است موها بدون اطلاف زمان وارد دوره ی جدید رشد مو بشوند ، این چرخه ی طبیعی تولید مو است که تمام موها در این چرخه قرار دارند و مختص ناحیه ی خاصی از سر نمی شود.

بعد از کاشت مو نیز این روند ادامه دارد به این صورت که بعد از گذشت ۳ هفته از کاشت موهای کاشته شده خواهد ریخت و دوباره بعد از ۳ تا ۴ ماه به صورت طبیعی شروع به رشد می کند و مانند موهای طبیعی خود رشد می کند و شما میتوانید این موها رو کوتاه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *