سابسیژن پوست

سابسیژن چیست؟

سابسیژن روش درمتنی طب مدرن محسوب می شود و برای از بین بردن جای جوش و لک و آکنه است که بر اثرجوش های  دوران بلوغ یا بیماری های آبله مرغان یا جراحات های ناشی از تصادف است و توصیه می شود که سابسیژن را با ……فرکشنال ترکیب شده و درمان را به صورت هکم گام انجام داده زیرا این دو روش مکمل  هم می باشند.

سابسیژن پوست
سابسیژن پوست

در درمان پوست و جوان سازی پوست سابسیزن مکانیسم  متفاوتی نسبت به مابقی روش ها دارد.سابسیژن در زیر بافت پوست رفته و با سوزن های مخصوص به نام نوکوتر بافت هایی که دارای چسبندگی هستند را آزاد کرده که به این چسبندگی ها بافت های فیبزتیک می گویند.

چرا جای جوش فرو رفته می شود؟

فرورفتگی پوست یا آترونیک عوامل و دلیل های متفاوتی را شامل می شود

۱: شرایط آب و هوایی و مو قعیت جغرافیایی

۲: وجود ژن پوستی

۳: بر اثر بیماری آبله مرغان و سرخک به وجود می آید

۴: جراحی و جای اسکار

اسکار پوستی
اسکار پوستی

چه کسانی می توانند سابسیژن انجام دهند؟

همان طور که گفته شد سابسیژن برای افرادی استفاده می شود که جای جوش و یا جای اسکار شدید داشته باشند و هرچه عمق این جای جوش و آکنه و اسکار بیشتر باشد  تا ثیرات بیشتری قابل ملاحظه است . البته قابل به ذکر است که برای جوش ها ی هم سطح یا دارای عمق کم هم موثر بوده و تاثیر گذار است.روش سابسیژن برای تمام پوست ها و تمام سنین مناسب بوده و محدودیت ندارد ولی برای پوست های روشن تاثیر بیشتری قابل ملاحظه است.

مراقبت های قبل از سابسیژن چیست؟

۱: شب قبل از انجام عمل سابسیژن به حمام رفته و بدون آرایش استراحت کنید.

۲: اگر جز بیماران دیالیزی هستید یا بیماری خاص دارید حتما قبل از انجام عمل سابسیژن با پزشک خود مشورت کنید.

۳: در صورت داشتن اعتیاد یا مصرف دخانیات یا مواد مخدر پزشک را مطلع سازید.

۴: قبل از انجام عمل سابسیژن هیچ گونه لوازم آرایش روی پوست خود نداشته باشید حتی ضد آفتاب یا مرطوب کننده ی معمولی و حتما  صورت خود را با آب و صابون شسته تا عاری از هر گونه چربی باشد.

۵: در صورت داشتن بیماری هایی مثل  هپاتیت و ایدز و….به پزشک خود مراجعه کرده و اطلاع دهید.

۶: در صورت باردار بودن یا در دوان شیردهی اگر میخواهید انجام دهید حتما به پزشک خود مراجعه کرده و اطلاع دهید.

۷: بیمارانی که دارای جوش های فعال هستند باید به پزشک مراجعه کرده و نسخه ای در یافت کنند که با محلول های تجویز شده این جوش ها غیر فعال شوند و بعد عمل سابسیژن را انجام بدهند.

۸: بعد از انجام سابسیژن از لیزر موهای زائد صورت خودداری نمایید و این موضوع را حتما با پزشک خود برسی نمایید.

سابسیژن
سابسیژن

– مراقبت های بعد از سابسیزن چیست؟

بعد از انجام عمل سابسیزن بیمار باید ۲۴ الی ۴۸ ساعت از تماس آب با صورت خود خود داری کنند و قسمت های که سابسیژن انجام داده اند را با پمادی که دارای آنتی بیوتیک هست پوشش دهند.بعد از عمل سابسیژن کبودی هایی روی صورت رخ می دهد که ۸ الی ۱۰ روز طول می کشد که این کبودی ها از بین برود.

بعد از انجام سابسیژن شما احساس میکنید که شاید جاهایی از پوست شما این عمل انجام نشده باشد ولی این گونه نیست این قسمت ها نیاز به جلسات دیگری دارند که به صورت معمول ۲الی ۳ جلسه ی دیگر در نظر گرفته می شود و شما آن چیزی که از پوستتان می خواهید را خواهید دید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *